جدید ترین عناوین خبری امروز
دکتر صالحی امیری
خبرخوش آقای وزیر برای اهالی فرهنگ و هنر

«صالحی امیری»: مجوز انتشار آلبوم «شجریان» صادر شد

واریته: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نشست خبری، به سوالات مهمی در حوزه موسیقی پاسخ داد.
«صالحی امیری» در خصوص مسئله موسیقی در کشور گفت: موسیقی از جمله نیازهای فرهنگی جامعه به خصوص برای جوانان است. موسیقی همیشه برای نسل جوان که انگیزه استفاده از این هنر فاخر را دارد، مورد توجه است و نمی‌توان جامعه را از استفاده موسیقی نهی کرد، چرا که عقلانی نیست. منع مردم در استفاده از موسیقی عملی غیرفرهنگی است، اما موسیقی در ایران مرزهای مشخصی دارد که قانون و شرع آن را تعیین می کند.
وی در ادامه اظهار داشت: ۵۰ درصد تولید، توزیع و مصرف موسیقی مربوط به صداوسیما، ۲۵ درصد مربوط به موسسات مجاز موسیقی و ۲۱ درصد مربوط به دانلود از شبکه‌های اجتماعی است. فقط یک درصد موسیقی ایران روی صحنه برگزار می شود که به محل مناقشه فرهنگ در کشور تبدیل شده است. ما معتقد هستیم که از طریق گفت‌وگو باید به این مسائل بپردازیم. همچنین وزارت ارشاد هیچ تغییری در سیاست اجرای صحنه‌ای موسیقی در کشور نداشته و ندارد و آنچه در مرزهای قانونی و شرعی به محل مناقشه تبدیل شده،مربوط به حواشی است.
«صالحی امیری» در رابطه با استاد «محمدرضا شجریان» نیز گفت: «ما برای این هنرمند آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم در این ایام فاطمیه و با دعای مومنان هرچه زودتر شفا پیدا کنند. سلامتی ایشان برای ملت ایران مهم است و ما نیز دعا گو هستیم.»
وی اضافه کرد: مجوز آلبوم «شجریان» صادر شده و با این کار پیام خود را به اهالی فرهنگ و هنر رسانده ایم که استاد «شجریان» یکی از شخصیت‌های بزرگ فرهنگ و هنر ایران است که مورد تکریم و احترام ما قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینما و تلویزیون
قسمت سوم سریال شهرزاد
آل پاچینو و رابرت دنیرو در شهرزاد
6
تاریخ اکران فیلم Big Bear (خرس بزرگ) مشخص شد
تاریخ اکران فیلم Big Bear (خرس بزرگ) مشخص شد
3
قسمت اول فصل جدید سریال «بازی تاج‌وتخت» رکورد قبلی تعداد تماشاگران را شکست
قسمت اول فصل هفتم سریال «بازی تاج‌وتخت» رکورد قبلی تعداد تماشاگران را شکست
3
آیت الله خامنه ای عرصه سینما
نسبت جناح مؤمن فرهنگی با عرصه مهم سینما چیست؟
7
جشن امی Emmy Awards
نامزدهای جشن ۲۰۱۷ Emmy Awards: بیشترین نامزدی برای سریال Westworld
13