جدید ترین عناوین خبری امروز
علی قمصری آلبوم درصط

آلبوم «درصط» اثر «علی قمصری» منتشر شد

واریته: آلبوم «درصط» اثر «علی قمصری» منتشر شد. این آلبوم دارای دو بخش است. در بخش نخست آن قطعات «پنجره های مات»، «سماجت دست»، «مرا…» و «نفس زنان» که در گوشه نیشابورک اجرا می شود و «درصط» را می شنویم و در بخش دوم هم اجرای زنده در کنسرت سمنان است و سه قطعه «سایه‌ یک سایه»، «رو به ور» و «دویدن روی آب» را شامل می شود.

همراهان او «میثم مروستی» با ویولن، آلتو و ویولنسل، «کامران منتظری» با تنبک و کاخن و «زکریا یوسف» با دف، بندیر و دیگر سازهای کوبه‌ای می باشند. «مصباح قمصری» نیز این بار فقط در نقش تولیدکننده آلبوم ظاهر شده است.

علی قمصری زاده ۲۹ شهریور ۱۳۶۲ آهنگساز و نوازنده تار است،وی فعالیت موسیقی را با آموزش در هنرستان موسیقی شروع کرد.قمصری همزمان با ورود به دانشگاه برای پیگیری تحصیلات آکادمیک در رشتهٔ موسیقی، در ۱۸سالگی ارکستر بزرگی را به‌نام «سرمد» تأسیس کرده و در آن به‌عنوان سرپرست، آهنگساز و نوازنده مشغول به فعالیت شده است.وی در همین دوره موفق شده یک بار عنوان نخست جشنوارهٔ موسیقی جوان را هم از آن خود کند.

علی قمصری نیز تاکنون با هنرمندانی همچون: «شروین مهاجر،سهراب پورناظری ،همایون شجریان، علیرضا قربانی، محمد معتمدی، سامان صمیمی، پویا سرایی، مصباح قمصری، زکریا یوسف در آثار مختلف همکاری داشته است».

نقش خیال ،آب، نان، آواز ،سرو روان ،شور پریشانی ،تنیده در خطوط موازی ،سرمستی ،بدرود با بدرود ،برف‌خوانی ،چه آتش‌ها ،سخنی نیست ،کنسرت عبور ،سمت دور، سوی آه آثاری هستند که علی قمصری در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سینما و تلویزیون
قسمت اول فصل جدید سریال «بازی تاج‌وتخت» رکورد قبلی تعداد تماشاگران را شکست
قسمت اول فصل هفتم سریال «بازی تاج‌وتخت» رکورد قبلی تعداد تماشاگران را شکست
0
آیت الله خامنه ای عرصه سینما
نسبت جناح مؤمن فرهنگی با عرصه مهم سینما چیست؟
7
جشن امی Emmy Awards
نامزدهای جشن ۲۰۱۷ Emmy Awards: بیشترین نامزدی برای سریال Westworld
12
فصل هفتم Game of Thrones
آن‌ چیزی که باید پیش از شروع فصل هفتم Game of Thrones بدانید
12
آیا یک مطلب امیر نادری را به رفتن ترغیب کرد؟
آیا یک مطلب امیر نادری را به رفتن ترغیب کرد؟
6